Poznajmy się lepiej

O ilu filozofiach i magicznych metodach już słyszałeś w trakcie poszukiwań miejsca, w którym uczą języków skutecznie? Korzystając z naszego doświadczenia szybko stanie się dla was jasne, że opanowanie języka to praktyczna umiejętność, tak samo jak prowadzenie samochodu czy jazda rowerem. Wszystkich tych rzeczy uczymy się poprzez praktykowanie.

„Repetitio mater studiorum est”

stara łacińska sentencja, mówiąca o tym, że powtarzanie (regularność czynności, systematyczność) jest najlepszą matką skutecznej nauki.

Jednocześnie warto, aby Twój trening nie przytłaczał – ustalamy sobie częste, ale krótkie dawki które są bardziej jakościowe, czyli ważne i łatwiejsze do zapamiętania. Pozostajemy przy tym w zgodzie z naszym umysłem, gdyż w pamięci najwięcej wiadomości zostaje z początkowego i końcowego okresu nauki.
Najskuteczniejszą metodą na nudę jest różnorodność form i metod nauki.

W przypadku języka, najskuteczniejszy będziesz, gdy zaczniesz zamiennie praktykować wszystkie cztery aktywność językowe:

MÓWIENIE

CZYTANIE

PISANIE

SŁUCHANIE

angielski korepetycje

Twój START UP to pierwsze dwie aktywności językowe – słuchanie i czytanie – a więc coś co dostajesz z zewnątrz. Twoją rolą jest przyjmowanie informacji. Jest to ważna część, bo aby móc tworzyć język, musisz najpierw mieć odpowiednie zasoby. Nie można wypowiedzieć dźwięku, którego wcześniej nie usłyszeliśmy, dlatego słuchanie jest tak ważne. Nie możemy również poznać poprawnej pisowni bez praktyki czytania tekstów w obcym języku.

korepetycje angielski

START UP to jednak za mało, aby używać języka aktywnie. Dlatego pojawiają się kolejne dwie formy – mówienie i pisanie. W tym przypadku, to Ty jesteś aktywnym twórcą języka. Im szybciej zaczniesz być aktywny, tym szybciej przyjdą efekty.Skuteczna praktyka językowa, oparta na zasadzie różnorodności (którą stosują znani poligloci m.in. Steve Kaufmann czy Luca Lampariello), będzie więc wyglądała tak, że np. codziennie poświęcasz się innej aktywności. Jednego dnia czytasz ciekawy tekst. Drugiego oglądasz film z napisami. Trzeciego piszesz tekst na interesujący Cię temat. Czwartego dnia spotykasz się ze swoim coachem językowym i skupiasz się na mówieniu jak najwięcej, po czym przyjmujesz feedback odnośnie zarówno swojego mówienia jak i pisania. Po tak zorganizowanej praktyce, efekty pojawiają się naprawdę szybko.

Z nauką języka obcego jest tak samo jak ze sportem. To nie jest żart.

LEKTOR = TRENER
Sposoby uprawiania SPORTU = JĘZYKA są dwa

1. Świadomy trening, ukierunkowany na osiągnięcie jakiegoś celu. Opieramy jest na analizie fonetycznej, gramatycznej i uzupełnianiu słownictwa. Jest to czytanie wyjaśnień, korzystanie ze specjalistycznych materiałów, ćwiczenie tłumaczenia w obie strony itd.

2. Rekreacja, podczas której pomagamy w rozwijaniu zainteresowań poprzez oglądanie filmów w obcych językach, czytanie blogów, artykułów czy e-booków. Ponadto, jest to czysta przyjemność słuchania muzyki w obcym języku czy spotykania się z obcokrajowcami w zupełnie nieformalnych kontekstach itd.​

Sekretem efektywności, jest łączenie tych dwóch rodzajów nauki mniej więcej po połowie.
Oczywiście bez patrzenia na zegarek. Podsumowując, chcemy powiedzieć Ci,
że nauka języka jest łatwa.